شستشوی موکت

/شستشوی موکت
شستشوی موکت2019-12-22T13:01:22+03:30

موکت مانند بسیاری دیگر از کفپوش‌ها دچار کثیفی و آلودگی می‌شود و نیاز به شستشو دارد با این تفاوت که شستشوی موکت از انواع فرش دستباف و ماشینی سخت‌تر است. چرا که هم ضخامتش کمتر است و هم ممکن است برخی از آنها به کف چسبیده باشند و قابل جدا شدن نباشند پس به این دلیل شستشوی موکت از اهمیت فراوانی برخوردار است.

اگر می‌خواهید فرش را در خانه بشویید باید بدانید که این کار ممکن است با سختی‌های زیادی همراه باشد چرا که بسته به نوع موکت، با شستشوی خانگی ممکن است جنس آن از بین برود.

موکت‌ها بر اساس جنس به چند نوع تقسیم می‌شوند:

موکت ساده:

اگر موکت شما از این نوع است باید خوشحال باشید چرا که شستن این نوع موکت از تمامی موکت‌ها راحت‌تر است و فقط با مواد شوینده مناسب و نحوه شستشوی درست می‌توانید این کار را انجام دهید.

شستشوی موکت

موکت پرزدار:

موکت‌های پرزدار یکی از سخت‌ترین نوع موکت‌ها برای امر شستشو هستند چرا که ممکن است پرز آنها هنگام شستشو از بین برود و تبدیل به موکتی زشت و کهنه بشوند. پس بهتر است اگر خودتان می‌خواهید این موکت‌ها را بشویید با دقت بالا و مراقبت از پرزهای آن این کار را بکنید و در غیر این صورت بهتر است موکت‌ها را به قالیشویی بسپارید چرا که با دقت بالا این کار را انجام می‌دهند.

موکت کبریتی:

با توجه به اینکه این نوع موکت قدیمی‌ترین نوع موکت است و دارای ضخامت کمی هست، هنگام شستشوی آن باید مراقب باشید تا به آن آسیب نرسد و اگر از این مسئله اطمینان ندارید می توانید این کار را به قالیشویی بسپارید.

موکت طرح دار:

این نوع موکت یکی از سخت‌ترین نوع موکت‌ها برای شستشو است چرا که با توجه به طرح‌های آن، آلودگی، پرز و کثیفی زیادی داخل شیارهای موکت رفته است و اینکه آیا موکت بتواند کامل تمیز بشود یا نه احتیاج به شستشوی تخصصی دارد. پس بهتر است این نوع موکت‌ها به روش مدرن یعنی با استفاده از دستگاه شسته شود تا تمامی کثیفی در بین شیارهای آن از بین برود.

موکت چمن مصنوعی:

موکت‌های طرح چمن مصنوعی را به طور کلی بهتر است به قالیشویی‌ها بسپارید چرا که این موکت‌ها هم گران هستند و هم شستشوی بسیار سختی دارند پس در نتیجه بهتر است این کار را قالیشویی‌ها انجام دهند.

قالیشویی پیروزی با بهترین خدمات در زمینه شستشو و خشکشویی موکت، بالاترین کیفیت و مناسبت‌ترین قیمت را به شما عزیزان ارائه می‌دهد.

میتونم به شما کمک کنم !؟
ارسال